Huawei Mate 30 Pro özellikleri ortaya çıktı!

Huawei P30 Pro modelinin kullanıcılara sunulmasından kısa bir süre geçmesine rağmen Huawei Mate 30 Pro’nun teknik özellikleri hakkında ilk detaylar ortaya çıkmaya başladı. Huawei markası Mate serisini Her yıl Ekim ayında yeni bir telefonla güncellemekte. Daha lansmanına 5 ay olan bir telefonun bilgilerinin bu kadar erken yayılması beni biraz şaşırttı. Tabiki yayılan bilgiler her zaman doğru çıkmadığından tam olarak net bir şey söylenemez. Ama ben yinede sizin için en olası ve doğruluk payı yüksek haberler ışığında Huawei Mate 30 Pro’nun özelliklerini yazdım.

Öncelikle tasarım hayranı arkadaşlarımıza üzücü bir haber var. Mate 30 Pro’da tasarımsal açıdan pek de değişim beklenmiyor. Mate 30 Pro’da Mate 20 Pro ve P30 Pro’ya kıyasla bir dizi iyileştirmeler olacak. Bunlardan ilki, BOE’nin ürettiği 6.71 inç büyüklüğünde olan ekrandan parmak izi okuyabilen AMOLED ekran olacak.

Huawei Mate 30 Pro, Kirin 985 ile gelecek!

7nm fabrikasyon süreci ile üretilen yeni nesil Kirin 985 işlemci ile (Balong 5000 5G modem) 5G desteği sunacak olan Mate 30 Pro’nun 4G’li versiyonuda bulunacak. Samsung Galaxy S10 ile benzer şekilde iki model de aynı işlemciden beslenecek. Yüksek ihtimalle Türkiye’de 5G konusunda başlarda sıkıntılar çıkacak ve ardından bu sıkıntılar çözülecektir. Açıkcası Huawei P30 Pro‘da kullanılan Kirin 980 bile kusursuz bir işlemciyken Kirin 985’in tam bir canavar olacağını söylemek hiç de yanlış olmaz.

Dört arka kamera ile gelmesi beklenilen cihazın normal, ultra geniş, telefoto ve 3D ToF olarak karşımıza çıkan kurulumdan farklı bir yapılandırma sunacağı belirtiliyor.

4200mAh bataryasının kablo ile 55W, kablosuz olarak ise 10W hızlı şarj desteğine sahip olacağı söylenirken, ters şarj özelliği bu cihazda kullanılmaya devam edeceğe benziyor.

Beşli Kamera İhtimali!

İnternet’te dolanan bir diğer haber ise Huawei Mate 30 Pro’nun beş adet kamera ile çıkacağına yönelik. Dört kamera ile herkesi hayran bırakan bir markanın beş kameraya dair haberlerinin yayılması beni de heyecanlandırmadı değil.

Delikli Ekrana Sahip Bir Mate 30!

Bir başka yayılan haber ise yakın zamanda Samsung Galaxy S10 serisinde gördüğümüz delikli ekran. Çentik ekrandan sonra Damla Çentiğe geçen Huawei markası bu sefer de delikli ekran kullanabilir. Açıkçası bu haber beni bir hayli heyecanlandırdı, sizce Huawei Mate 30 Pro nasıl olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir