CS:GO FPS ARTTIRMA REHBERİ

Hepinizinde bildiği gibi dolar kuru oldukça yüksek, ve güçlü bir bilgisayar satın almak veya toplamak oldukça zor bir hale geldi. Bundan nasibimizi biz gamerlar da aldık. Konumuza geçelim;

Öncelikle sistemimizin temiz ve son windows güncellemesinin yapıldığından emin olmalıyız.

DRİVER GÜNCELLEME

Bilgisayarımızın driverlarını güncellememiz gerekiyor. Bunun için Driver Booster adlı programı kullanacağız. Program tamamen ücretsiz ve oldukça kullanışlı bir arayüze sahip. Programı size aşağıda verdiğimiz linke tıklayarak programın resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Programı indirip, kurduktan sonra yönetici olarak çalıştırıp açıyoruz ve aşağıdaki görseldeki gibi bir arayüz bizi karşılıyor olacak. Ortadaki TARA butonuna tıklayıp güncellemeleri bulduktan sonra sağ üstte bulunan GÜNCELLE butonuna tıklayıp güncellemeri indiriyoruz. Güncellemeler indikten sonra program güncellemeleri otomatik olarak kuracaktır ama bazı güncellemelerin yapılabilmesi için bilgisayarımızı yeniden başlatmamız gerekicek. Bilgisayarımızı yeniden başlattıktan sonra diğer aşama için hazırız…

NVIDIA DENETİM MASASI AYARLARI

NVIDIA denetim masasını isterseniz denetim masasından isterseniz de masaüstünde sağ tık yaparak bulabilrsiniz. NVIDIA denetim masasına girdikten sonra sol üst tarafta GÖRÜNTÜ AYARLARINI ÖNAYARLA YAP kısmına giriyoruz ve ayarları aşağıdaki görseldeki gibi yapıyoruz. Ve sağ alttaki uygula butonuna tıklıyoruz.

Sonra tekrar sol üst kısımda bulunan 3D AYARLARININ YÖNETİLMESİ bölümünde girip ayarları alttaki resimlerde gördüğümüz şekilde yapıyoruz ve sağ alttaki uygula butonuna tıklıyoruz.

CS:GO BAŞLATMA SEÇENEKLERİ

CS:GO başlatma seçeneklerine erişmek steamı açıp kütüphaneye tıklıyoruz burada Counter-Strike : Global Offensive üzerine sağ tık yapıp özelliklere tıklıyoruz. Burada bizi yeni bir sayfa karşılıyor.

BAŞLATMA SEÇENEKLERİNİ AYARLA girip size altta vericeğimiz kodları yazmanız gerekiyor. Daha sonra sağ altta bulunan tamam butonuna tıklayıp çıkıyoruz ve oyun dışı ayarlarımız bitiyor.

KODLAR

-high -nojoy +mat_queue_mode 2 -threads X -nod3d9ex1

Burada tek düzeltmeniz gereken -threads X komutundaki X kısmına işlemcinizin çekirdek sayısını yazmanız. Ve ek olarak isterseniz oyunun başlangıcındaki CS:GO yazısını kaldırmak için -novid kodunu da yazabilirsiniz.(FPS artışı olmaz.)

OYUN İÇİ AYARLAR

Çoğunuz bu ayarları bilse de yine de göstermekte fayda var. Oyunumuzu açıyoruz ve sol kısımdan ayarlar bölümüne girip görüntü ayarları kısmına tıklıyoruz.(İsterseniz çözünürlük ayarını düşürerek fps artışı sağlayabilrsiniz fakat biz bu yazımızda genel ayarları gösteriyoruz).Buradaki gelişmiş görüntü ayarlarını yine aşağıdaki görseldeki gibi yapıp değişiklikleri uygula butonuna tıklıyoruz.

MUTLU SON 🙂

Eğer gösterdiğimiz herşeyi doğru yaptıysanız yaklaşık 70-100 fps arası bir artış olmuştur. Rehberimizi okuduğunuz için teşekkür eder ve iyi oyunlar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir